Новини

Новини

09.05.2024
7
Віртуальна книжкова виставка "Правові цінності Європейського Союзу"

Шановні друзі!
  Рік тому Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 9 травня Дня Європи спільно з Європейським Союзом. До цієї дати Центр європейської інформації Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових проводить Тиждень європейської книги. 
  Пропонуємо до вашої уваги віртуальну книжкову виставку "Правові цінності Європейського Союзу", яку підготувала Оксана Плаунова, головний бібліограф відділу наукової інформації та бібліографії.
  Докладніше за посиланням

Докладніше
Поділитись:
09.05.2024
24
Сучасна європейська література

  Усвідомлюючи європейську ідентичність українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки і стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об'єднань 8 травня 2023 року був підписаний Указ Президента України № 266/2023, згідно з яким День Європи в Україні тепер відзначається щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу.

Докладніше
Поділитись:
08.05.2024
49
Пам'ятаємо минуле заради майбутнього

  8 травня, в День памʼяті та Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, українці вшановують тих, хто під час Другої світової війни боровся з нацизмом і переміг його, а також усіх жертв тієї війни.
  Відзначати цей день 8 травня – європейська традиція, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності. Це означає, що ми вшановуємо всіх, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв, беремо до уваги всі аспекти війни, акцентуємо на її людському вимірі й завданих стражданнях.

Докладніше
Поділитись:
08.05.2024
98
Фетрові маки пам'яті

  "Пам'ятаємо. Перемагаємо".
  8 травня працівниці відділу мистецтв Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових Софія Мнівець та Катя Скрипка провели майстер-клас "Мак пам'яті" в межах бібліотечних заходів, присвячених ментальному здоров'ю. Також майстер-клас був приурочений до Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

Докладніше
Поділитись:
08.05.2024
61
Періодика обласної наукової бібліотеки

  Фонд Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових поповнюється періодичними виданнями на всі смаки й потреби. Це відбувається в межах Програми сприяння функціонуванню української мови як державної в Чернігівській області на 2023–2028 роки.

Докладніше
Поділитись:
07.05.2024
36
Травень │ Рубрика "Календар знаменних і пам'ятних дат"

  На книжковій виставці "Календар знаменних і пам'ятних дат" представлені документи, присвячені окремим ювілейним датам, подіям, пам'ятним дням, які відзначаються у травні в Україні й за кордоном. Усі ці книжки можна взяти у відділі абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових.

Докладніше
Поділитись:
06.05.2024
107
Етнограф і фольклорист, письменник, лікар і громадський діяч Степан Ніс │ Рубрика "Цей день в історії"

  Степан Ніс – етнограф і фольклорист, письменник, лікар, знавець історії, громадський діяч, відданий справі українства.
  Степан Данилович народився 6 травня (24 квітня) 1829 року в селі Понори (нині – Прилуцького району) в сім'ї дрібних поміщиків. Дід його був запорізьким козаком. З дитинства хлопець чув родинні перекази про давнину. Виростаючи у старовинній козацькій сім'ї, а потім навчаючись у Полтавській гімназії, Степан полюбив самобутню українську культуру, служити якій не переставав до кінця свого життя.

Докладніше
Поділитись:
06.05.2024
72
"Монастирська праля" Олександра Горобця – епоха життя людей із Трансністрії

  У Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових – вельми цінне книжкове поповнення. Знаний український письменник Олександр Горобець подарував нам п'ять примірників свого нового роману "Монастирська праля". Щиро дякуємо, пане Олександре!
  На кожній книзі – окремий напрочуд оригінальний дарчий напис.

Докладніше
Поділитись:
05.05.2024
107
Ганна Барвінок – вірність, самопожертва, кохання │ Рубрика "Цей день в історії"

  Олександра Білозерська народилася 5 травня (23 квітня за ст. ст.) 1828 року на хуторі Мотронівка Борзнянського повіту (нині у складі села Оленівка Ніжинського району) в незаможній шляхетній сім'ї предводителя повітового дворянства Михайла Білозерського. Дівчина, як і її четверо братів та сестер, здобула гарну освіту в пансіоні, знала декілька європейських мов і мала хист до письменництва. Але у 15 років у житті Сані (так дівчину лагідно називали рідні) трапилася доленосна зустріч з молодим письменником Пантелеймоном Кулішем, який приїхав у гості до її старшого брата. І це визначило подальшу долю Олександри.

Докладніше
Поділитись:
02.05.2024
71
Тренінг "Основи комп'ютерної грамотності та основи роботи в інтернеті"

  2 травня в Регіональному тренінговому центрі відбувся тренінг "Основи комп'ютерної грамотності та основи роботи в інтернеті" в межах проєкту для користувачів бібліотеки "У Всесвітній мережі всі покоління".

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється