Видавництво "СМОЛОСКИП"

Видавництво "СМОЛОСКИП"

83.3(4УКР) / 8У
К 14
Шугай, О. В.
  Крапля сонця у морі блакиту: (повість про Аркадія Казку) [Текст]
/ О. В. Шугай. Вибрані твори / Аркадій Казка ; Олександр Шугай. – Київ : Смолоскип, 2010. – 663 с. – №1029195 з автогр. авт.

   Книга містить два розділи: документальну повість про життєвий шлях Аркадія Казки – представника "Розстріляного відродження" 1920-х p.p. в українській літературі – та його вибрані поезії, переклади, статті. Сюди ввійшли також інші публікації, критичні розвідки, документи. Видання присвячене 120-й річниці з дня народження Аркадія Казки.
  Розраховане на широке коло читачів.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано дві книги.

84(4УКР)
Р 65
  Розстріляне відродження. Антологія, 1917–1933 [Текст] : поезія, проза, драма, есей / [упоряд., післямова Ю. Лавріненко]. – 6-те вид. – Київ : Смолоскип, 2008. – 972, [1] с.

  Таємниця "літературного злочину", за який ліквідовано українських радянських письменників 30-х років, тривожила багатьох. Офіційне пояснення – "ерористи" – від самого початку сприймалося, як крик злодія: "Ловіть злодія!".
  Реабілітація 50-х років і видання їхніх "вибраних творів" не прояснювали нічого, а ще більше вуалювали таємницю. Аж ось у Парижі 1959 року виходить антологія творів і розстріляних, і "перевихованих", і пропалих безвісти. З неї видно їхню головну вину перед сталінським режимом: вони прагнули зберегти письменницьку честь і національну гідність.
  Тут зібрано справді найкращі твори.

63.3(4УКР)6 / 9(С2)
Р 91
  Рух опору в Україні, 1960 – 1990 [Текст] : енцикл. довід. / Музей-архів і документац. центр укр. самвидаву при видавництві "Смолоскип" ; голов. ред. О. Зінкевич. – Київ : Смолоскип, 2010. – 802 с. : [56] с. іл., іл. – Паралел. тит. англ. – Бібліогр. в кінці тем.

  Енциклопедичний довідник "Рух опору в Україні: 1960–1990" присвячений подіям, які почали розгортатися в Україні на початку 1960-х pp. і завершилися здобуттям неза­лежності 1991 р.
  Видання охоплює проблематику національних і людських прав. У ньому окреслено феномен шістдесятництва, вітчизняного самвидаву, зародження дисидентського (правозахисного) руху. Довідник містить не лише біографічні дані окремих діячів та інформацію про їхні твори, неформальну пресу і правозахисні різномовні видання, а й детальну бібліографію творчості учасників руху опору, політв'язнів і репресованих, спогадів і статей, відгуків іноземної преси. Тут подано інформацію про діяльність підпільних груп в Україні, а також організацій і комітетів на захист українських політв'язнів у Західних країнах. Окрему увагу приділено репресіям радянської влади. Низка статей стосується діяльності української діаспори, а також тих різнонаціональних діячів, які виступали на захист представників українського правозахисного руху, співпрацювали з ними й передавали український самвидав на Захід.
  Видання є спільною працею колективу авторів, які були причетні до правозахисного руху в Україні та займалися його вивченням, досліджуючи архівні матеріали, які зберіга­ються в Музеї-архіві і документаційному центрі українського самвидаву при видавництві "Смолоскип" у Києві.
  Енциклопедичний довідник адресовано дослідникам, викладачам, студентам, широ­кому колу читачів, які цікавляться новітньою історією боротьби українського народу за Незалежність.

83.3(4УКР) / 8У
Т 21
Тарнашинська, Л.  
  Українське шістдесятництво: профілі на тлі покоління [Текст] : (іст.-літ. та поетикозн. аспекти)
/ Людмила Тарнашинська ; Ін-т л-ри ім. Т. Г. Шевченка НАН України. – Київ : Смолоскип, 2010. – 627, [3] с. : фот. – Бібліогр.: с. 597–604. 

  У монографії досліджуються історико-літературний та поетикальний аспекти українського шістдесятництва в іменах. Такий персоналістський вимір (окремі профілі на тлі покоління) дозволяє читачеві побачити епоху і в постатях, і через призму творчості, а також скласти уявлення про "зоряний інтеграл" того покоління, яке залишило такий значний слід у свідомості українства.
  Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів, аспіратнів, широке коло тих, кого цікавить історія та проблематика українського шістдесятництва.

84(4УКР)
В 48
Винниченко В.
  Щоденник [Текст]
/ Володимир Винниченко. – Київ : Смолоскип ; Едмонт ; Нью–Йорк, 1980 – 2010.
  Т. 3. 1926 – 1928 / [упорядкув. текстів і прим. О. Мотиля ; передм. М. Жулинського] ; Ін-т л-ри ім. Т. Г. Шевченка. –  2010. – 621 с. : 1 арк. портр. – Парал. тит. англ.

  Третій том щоденникових записів видатного українського політичного діяча, прозаїка, драматурга і художника Володимира Винниченка охоплює період 1926–1928 pp. Це довгоочікуване продовження двох попередніх книг, що виходили друком в Едмонтоні – Нью-Йорку 1980 р. і 1983 р. й містили записи 1911–1920 і 1921–1925 p.p.
  Авторські систематичні нотатки якнайкраще відтворюють атмосферу, в якій жив митець, являють допитливому читачу лабораторію його творчо­сті, а заразом сповнені величезною кількістю інтимних переживань, політичних візій, філософсько-публіцистичних і психологічних роздумів оригінального майстра слова.
  Видання розраховане на широкі кола шанувальників української та світової літератури, культури та історії.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється