КОВАЛЕНКО Олександр Борисович

КОВАЛЕНКО Олександр Борисович

94(477)
С 32
Сергійчук, Володимир.
  Голодомор 1932–1933 років як геноцид українства [Текст]
/ Володимир Сергійчук. – [5-те вид., допов.]. – Вишгород : Сергійчук М. І., 2018. – 432 с. : іл. 
 
  У пропонованій книзі на основі архівних документів і спогадів очевидців обгрунтовується закономірність визначення Голодомору 1932–1933 років в Україні геноцидом українства відповідно до Конвенції ООН щодо запобігання злочинів проти людства.
  Розрахована на широке коло читачів.
  34(477)
  Ч-49
  Чернігів маґдебурзький: законодавчі та публічно-правові акти ХVII – першої половини ХVIII ст. [Текст] / Черніг. міськрада, Нац. ун-т "Черніг. колегіум" ім. Т. Г. Шевченка, Ін-т історії України НАН України [та ін.] ; упоряд.: Г. С. Доманова, О. Б. Коваленко, Ю. А. Мицик. – Чернігів : Десна Поліграф, 2023. – 167 с.
  Присвячений 400-річчю надання Чернігову магдебурзького права збірник законодавчих та публічно-правових актів містить королівські привілеї, царські грамоти, накази, гетьманські та полковничі універсали, а також універсали Генеральної військової канцелярії, що надавалися місту протягом XVII – першої половини XVIII ст. Цей комплекс документів слугував підґрунтям міського самоврядування за європейським зразком, визначав повноваження та структуру магістрату та основні напрямки його діяльності.
  Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією Чернігова та України ранньомодерної доби.
94(477.51)
В 42
  Виды Любеча 1884 г. [Текст] : [альбом] / упоряд.: С. О. Граб, О. Б. Коваленко та О. О. Коваленко. – Київ : [б. в.], 2023. – 36 с. : фот.
    Історія створення альбому. У липні 1884 року чернігівський історик та краєзнавець граф Григорій Олександрович Милорадович запросив до свого любецького маєтку відомого київського фотографа М. П. Постернака з метою фотографування любецьких краєвидів, церков та сім'ї графа. Із цих фотографій і було тоді створено альбом "ВИДЫ ЛЮБЕЧА. 1884 г.", що зберігався у родині й зник під час революційного буревію. 
  Несподівано 29 жовтня 2018 р. він був виставлений на інтернет-аукціоні й потрапив до рук колекціонера, який погодився на сканування усіх 30 світлин зі штампами фотоательє М. П. Постернака і візитної картки Г. В. Дуніна-Борковського, яка потрапила до альбому. Вочевидь вона належала Григорію Васильовичу Дуніну-Борковському-молодшому, мати якого Олександра Олександрівна Милорадович доводилася рідною сестрою Григорію Олександровичу Милорадовичу. Скоріше за все зображений на кількох світлинах молодик – це саме Г. В. Дунін-Борковський, якому натоді виповнилося 15 років. 
  Упорядникам довелося докласти значних зусиль задля очищення світлин, які зазнали пошкоджень. Згодом їх було передано в електронному і паперовому вигляді до Історико-археологічного музейного комплексу "Древній Любеч". У вересні 2023 року фотографії видано окремим альбомом.
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється